Česky English

Dnes je 26.10.2020

Svátek má Erik


Zajímavosti


Pěstujeme pokojové květiny

 

Připravili jsme pro Vás seznam oblíbených pokojových rostlin:

 

Fíkusy

jedná se pravděpodobně o nejoblíbenější pokojové rostliny. Fíkusy se používají pro výzdobu interiérů nejčastěji, protože nejsou moc náročné na pěstování, snadno se množí a také mají velké zastoupení tvarů a barev listů. Rod Ficus zahrnuje okolo 1000 druhů. Jednou z nejznámějších pokojových rostlin je Ficus elastica, který do Evropy přicestoval z Indie.

 

 

Dracaena

je oblíbená pokojová rostlina do kanceláří dostupná v mnoha druzích a barevných variacích. Dracény vytvářejí dřevitý kmínek tak, že odumírají listy ze spodní části. Dračincům vyhovuje takřka jakékoliv umístění, rostlina by ale neměla být na přímém slunci. Ideální je pro dracénu místo v polostínu. Rostlině vyhovuje normální pokojová teplota kolem 20°C.

 

 

Sansiviera

také "tchýnin jazyk" pochází ze západní Afriky. Je to nenáročná rostlina, která, pokud není přemokřená, přežije takřka v jakýchkoliv podmínkách. Sanseviera je světlomilná rostlina, která upřednostňuje ostré rozptýlené světlo ale snáší i lehký polostín. Pokládá se téměř za nezničitelnou rostlinu, proto se sansivieře lidově říká „tchýnin jazyk".

 

 

Africká fialka

oblíbená pokojová rostlina okrasná květem je u nás velice oblíbená pro svou skromnou krásu a nenáročnost. Fialka vyžaduje jasné světlo, především v létě musíme africkou fialku chránit před přímým slunečním zářením.

 

 

Peperomia

známá a velmi oblíbená

 

Pepřinec (Peperomia)

je známou a oblíbenou pokojovou rostlinou, kterou pěstujeme často v našich domácnostech. Pěstování pepřince je velmi snadné a můžeme si vybrat z velké nabídky tvarů a barev listů, které rostliny rodu peperomia zahrnují. Pepřinec snáší dobře stín, polostín i světlé stanoviště.

 

 

Scindapsus

tato rostlina pochází z tropických lesů Šalamounových ostrovů u Austrálie. Scindapsus je popínavá a velmi rychle rostoucí liána, která se opory pevně přidržuje vzdušnými kořeny. Šplhavníku vyhovuje takřka jakékoliv umístění, avšak rostlina by neměla být pěstována na přímém slunci.

 

 

 Zpět

© 2008 Eva Lojínová - Květiny   |   Vytvořeno firmou Kinet